Maria Zimpel
"noish~"

fot. Jakub Wittchen

choreografia: Maria Zimpel
muzyka: Bryan Eubanks
wykonanie: Sara Kałużna (operowanie dźwiękiem), Maria Zimpel (taniec)
wsparcie produkcyjne: Stary Browar Nowy Taniec, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk; Anna Czaban / Galeria Miejska „Arsenał”
premiera: 24 czerwca 2015, Stary Browar, Poznań
czas trwania: 40 minut

Noish~ jest przede wszystkim doświadczeniem intensywności, którym Zimpel i Eubanks dzielą się z publicznością. Taniec jest tu nieustannym przepływem impulsów, obrazów, skojarzeń i chwilowo uchwyconych form.

„Ciało filtruje przez siebie hałas, intensyfikując w przestrzeni rozpadanie się wszystkich swoich pojawień. Muzyka intensyfikuje ten proces. Nie ma «ja», daję temu świadectwo” (Maria Zimpel).

Maria Zimpel – choreografka, tancerka. Studiowała taniec i choreografię w HZT (Inter-University Centre for Dance) i na Universität der Künste w Berlinie oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czerpie z somatyki i autobiograficznej abstrakcji, jej spektakle to różne formy tworzenia intensywności. Jest autorką prac solowych i grupowych. Debiutowała w Wiedniu w 2011 roku. Jako tancerka pracowała głównie z Isabelle Schad, Rosalind Crisp, Kat Valastur, obecnie z Karolem Tymińskim. Z Bryanem Eubanksem współpracuje od 2014 roku.

www.marysiazimpel.com

powrót drukuj